BMW 320d Coupé (2008)
Groene dynamiek
BMW heeft met zijn Efficient Dynamics-programma ingezet op de start-stopsystemen en het terugwinnen van remenergie. Over het algemeen vormen dit soort maatregelen zeker geen vergroting van het rijplezier, dus is het frappant dat juist BMW, dat bekend staat om z'n dynamische auto's, het voortouw lijkt te nemen om de boel schoner te maken. De BMW 320d Coupé beschikt over een tweeliter viercilinder dieselmotor die goed is voor 177 pk bij 4.000 tpm, 350 Nm bij 2.000 tpm en 131 gram CO2/km. Hij levert meer vermogen en koppel dan zijn voorganger, maar de CO2-uitstoot is lager. Het is niet alleen de motor zelf die verder verfijnd is; dat is maar een deel van de winst. Efficient Dynamics bestaat eigenlijk uit een verzameling kleine deelbesparingen. Zo wordt de luchtweerstand verlaagd met behulp van (door het motormanagement) regelbare kleppen achter de grille en vangt de dynamo tijdens het remmen energie op. Ook is die tijdens het accelereren losgekoppeld van de motor, wat ook weer energie scheelt. Verder wordt de pomp van de stuurbekrachtiging nu elektrisch aangedreven.
Waar het natuurlijk om draait, is hoe het werkt. Het begint met een druk op de startknop, waarna de motor zonder aarzeling aanslaat en keurig stationair ronddraait, zonder overbodige trillingen of vibraties. De versnellingspook laat zich nog altijd prettig stevig door het H-patroon bewegen als we hem naar de één dirigeren. Koppeling op en daar gaan we. Niks aan de hand, gewoon beschaafd.
Geen schande
Natuurlijk, een diesel komt altijd logger over dan een lichtvoetige benzinemotor, maar een schande is het niet om deze motor in een coupé te hebben. Integendeel. Het ontbreekt de vierpitter geen moment aan levenslust. Hij heeft over een breed toerenspectrum genoeg in huis om ervoor te zorgen dat je niet de hele tijd met schakelen bezig hoeft te zijn om je toch bovengemiddeld vlot voort te bewegen. Beschaafd 120 km/h cruisen of met 180 km/h over de autobahn bij de oosterburen? Geen centje pijn. Daarbij blijkt de efficiëntie (het testverbruik bedroeg 6,0 liter per 100 km) niets af te doen aan de dynamiek.
Dit geldt ook voor de stuurinrichting, want de 320d Coupé stuurt zoals we van een BMW gewend zijn: lekker direct, niet te licht en met erg veel gevoel. Voor het overige is de BMW 320d Coupé gewoon de 3-serie Coupé zoals we gewend zijn en dat betekent naast een hoogwaardige afwerking en goed aanvoelende materialen een overzichtelijk dashboard. Dankzij de grote portieren is er bovendien een makkelijke instap voor bestuurder plus bijrijder. Met de optionele sportstoelen biedt de BMW een prettige zit. Alleen achterin heb je vanwege de aflopende daklijn weinig te zoeken. Overeenkomstig de huidige BMW-filosofie beschikt deze 3-Coupé over de veelbesproken iDrive-knop om het infotainmentsysteem te bedienen. Als je er vaak genoeg mee werkt, leer je aardig om z'n onhebbelijkheden heen te navigeren, maar het blijft prettig dat sommige functies ook even snel te bedienen zijn met conventionele knoppen. Verder is er weinig op te merken over de uitrusting van de auto, maar dat mag dan ook wel voor de serieuze prijs die BMW vraagt.
Signalement
Merk | Bmw |
---|---|
Model | 320d Coupé |
Carrosserie | 2-deurs, coupé |
Transmissie | 6 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | achterwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 46.440 |
Specificaties
Brandstof | diesel |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.995 cc |
Maximaal vermogen | 130 kW / 177 pk bij 4.000 tpm |
Maximaal koppel | 350 Nm bij 2.000 tpm |
Inhoud brandstoftank | 61 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.580 mm / 1.782 mm / 1.395 mm |
Wielbasis | 2.760 mm |
Massa leeg | 1.395 kg |
Laadvermogen | 505 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.600 kg / 745 kg |
Banden | 225/45R17Prijzen |
Topsnelheid | 232 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 8,3 s (fabrieksopgave: 7,9 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 3,1 s / 5,1 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 6,6 s / 8,1 s |
Brandstofverbruik | 4,8 l/100km |
CO2-uitstoot | 128 g/km |
Had je deze auto's al gezien?

BMW 3-serie Coupé 320i|Xenon|Ketting VV|170PK|LM-Velgen|146DKM|Goed Onderhouden
- 2007
- 146.137 km

BMW 3-serie Coupé DCT E92 | 59.000KM | HiFi Professional | Sunroof | Navigation Professional
- 2010
- 59.000 km

BMW 3-serie Coupé M DCT - Originele G Power | Volledig Dealeronderhouden | Alle documentatie aanwezig
- 2008
- 63.830 km