VW-schandaal strop voor Belgische importeur

Schade geschat op 19 miljoen euro

Volkswagen d'Ieteren (foto ANP)
Het emissieschandaal bij Volkswagen zadelt ook andere partijen in de autobranche met extra kosten op. Het terugroepen van auto's en het opschorten van verkopen kost de Belgische importeur van het Duitse automerk D'Ieteren dit jaar 19 miljoen euro, schat het bedrijf.

De beursgenoteerde onderneming spreekt van een impact van 8 miljoen euro als gevolg van bijvoorbeeld compensaties en bonussen voor dealers. Daarnaast zet de groep 11 miljoen euro aan uitzonderlijke kosten in de boeken in verband met de terugroepacties. Pon, de Nederlandse importeur, is geen beursgenoteerd bedrijf en doet daarom geen uitspraken hierover.

D'Ieteren schorste afgelopen kwartaal een tijdlang de verkopen op van VW-modellen die mogelijk betrokken waren bij de problemen. Het verlies aan bestellingen als gevolg hiervan raamt het bedrijf op 1.260 auto's. Dat komt neer op ongeveer 1 procent van de jaarlijkse verkopen. D'Ieteren gaat ervan uit dat de verkopen ook begin volgend jaar nog hinder zullen ondervinden.

De Nederlandse consument lijkt zich vooralsnog weinig aan te trekken van 'Dieselgate'. In november was Volkswagen nog met liefst drie modellen vertegenwoordigd in de top-5. De Nederlandse importeur heeft, in tegenstelling tot de Belgische collega's, geen terugroepacties gehouden of een verkoopstop ingezet. In de VS moeten de Volkswagen-dealers wel op de blaren zitten; daar werden afgelopen maand een kwart minder auto's verkocht.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (135)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.