AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
VW Golf Cabrio niet meer bij Karmann
20
Volkswagen gaat breken met de traditie de Golf cabriolet bij Karmann te bouwen. De volgende generatie wordt in eigen huis geproduceerd.
Als sinds de jaren '50 laat Volkswagen de dakloze varianten van de Kever en Golf bouwen bij Karmann in Osnabrück. In 2010 komt de cabriolet van de Golf VI. Die gaat Volkswagen bouwen in een eigen fabriek 'ergens in Midden-Europa'. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt.
Het is slecht nieuws voor Karmann, dat zich toch al in zwaar weer bevindt. Eerder gingen opdrachten voor de bouw van de aankomende SUV-variant van de Mini en de Aston Martin Rapide aan de neus van Karmann voorbij. Vier jaar geleden bouwde Karmann nog 93.630 auto's per jaar; in 2007 waren het er nog maar 41.767. Inmiddels is 1.770 medewerkers de wacht aangezegd.
Om de verbinding met Volkswagen te tonen, bouwde Karmann een Polo cabriolet voor de autoshow in Frankfurt, eind vorig jaar. De samenwerking tussen de carrosseriebouwer en VW startte met de bouw van de Volkswagen Kever. Alle generaties van de Golf Cabrio zijn ook bij dit bedrijf gemaakt. In totaal zijn er 600.765 dakloze Golfs geproduceerd. De laatste dateert van zes jaar geleden.
PRIVATE LEASE Volkswagen Golf
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen Golf GTE TREKHAAK 124.000KM
- 2015
- 123.982 km
€ 14.750

Volkswagen Golf 1.4 eHybrid GTE Trekhaak /Head up Display,Stuur verwarming / Mistlampen
- 2021
- 108.266 km
€ 22.950

Volkswagen Golf 1.5 eTSI Style | Adaptieve cruise control | Apple Carplay/Android Auto|telefoonintegratie premium | Lichtmetalen velgen 17"
- 2020
- 100.793 km
€ 21.400
Lees ook
Nieuws
Deze Volkswagen Golf heeft al 37 jaar geen pretenties - Liefhebber Gezocht
Nieuws
Snelste Golf op Ring en 50 jaar GTI: daarom komt Volkswagen Golf GTI Edition 50 wel naar Nederland
Nieuws
Snelste Volkswagen ooit op Nürburgring is een Golf GTI
Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI – 2014 – 610.333 km - Klokje Rond
Nieuws