Voor dagelijks gebruik: McLaren 625C

McLaren 625c

Het aantal rijken in Azië groeit gestaag. McLaren springt daar slim op in met deze 625C, een instap-McLaren voor dagelijks gebruik.

De 650S heeft langzaamaan de 12C uit de prijslijst gerold, maar daar houdt de vernieuwing niet bij op. De 650S krijgt er met deze - voorlopig voor China bestemde - 625C een broertje bij.

De 625C deelt z'n genen met z'n duurdere broer, maar is volgens McLaren meer afgestemd op dagelijks gebruik en biedt dus meer comfort. Fans van de dramatisch gestileerde verpakking van de 650S en de P1 kunnen we geruststellen: ook de 625C ziet er behoorlijk spectaculair uit.

Z'n naam verwijst uiteraard naar het aantal paarden dat de van twee turbo's voorziene 3,8-liter V8 naar de achterwielen stuurt: 625. Daarmee is hij dus wat minder krachtig dan z'n grotere broer, maar met z'n koppel van 610 Nm weet de nieuweling alsnog in 3,1 seconden naar de 100 km/h te schieten. In 8,8 seconden staat de 200 km/h op de klok en z'n topsnelheid ligt op 333 km/h. Uiteraard verschijnt de auto ook als Spider. Deze dakloze versie blijft op 329 km/h steken.

Volgens McLaren zorgen de nieuwe dempers en extra fijnslijperij ervoor dat dit de meest 'gemoedelijk' rijdende McLaren ooit is. Vooral het achterste van de 625C is zachter geveerd dan dat van de 650S. De nieuweling verschijnt als eerste in China op de markt, later zullen wellicht andere Aziatische landen volgen.

Lezersreacties (15)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.