'Volkswagen wil toetreden tot F1 met twee nieuwe teams'
Audi en Porsche registreren als afzonderlijke teams
De Volkswagen Group heeft grotere plannen met de Formule 1 dan aanvankelijk werd gedacht. Uit berichtgeving van Business Insider en persbureau Reuters blijkt namelijk dat het Duitse concern vanaf 2026 toe wil treden tot de koningsklasse van de autosport met Porsche en Audi als afzonderlijke teams. Het plan moet nog wel langs de Raad van Bestuur.
Het aanmelden van Audi en Porsche als twee nieuwe teams in de Formule 1 ligt volgens twee bronnen die dicht bij het vuur zitten op tafel voor de bestuursvergadering van volgende week. Het investeringsplan om de twee merken naar de Formule 1 te loodsen wordt intern 'Project Speed' genoemd. Vanaf 2026 zouden beide teams dan moeten gaan strijden in de koningsklasse. Eén van de bronnen zei dat volgende week 'hopelijk officieel gecommuniceerd kan worden' dat de Volkswagen Group in de Formule 1 stapt, de tweede bron zei dat er een 'goede kans' is op groen licht van de Raad van Bestuur.
Mocht de Raad van Bestuur van Volkswagen inderdaad een klap geven op Project Speed en de aanmelding van Audi en Porsche als aparte teams, dan is de toetreding van de Volkswagen Group tot de Formule 1 in 2026 veel groter dan aanvankelijk werd gedacht. Eerder was het namelijk naar verluidt het plan dat Audi via McLaren de Formule 1 in ging en Porsche samen zou gaan werken met Red Bull. Audi en Porsche zouden dan samen aan de motor en aanverwante hybride componenten voor 2026 gaan werken. Het is ook nog steeds mogelijk dat de Raad van Bestuur kiest voor het eerdere plan en Audi en Porsche aanhaken bij McLaren en Red Bull als motorleveranciers, maar daarover wordt binnenkort dus meer bekend. Mocht het inderdaad zo zijn dat Audi en Porsche afzonderlijk op de grid komen te staan, biedt dat ieder geval een voedingsbodem voor een gezonde portie interne rivaliteit binnen het concern.
Is de toetreding van Porsche en Audi als aparte teams tot de Formule 1 een goede zaak? Geef je mening in de reacties!