Volkswagen schroeft EV-productie terug: 'vraag valt tegen'
30 procent onder verwachting
De afgelopen paar jaar kon de autoproductie de vraag amper bijbenen, onder meer vanwege het chiptekort, maar nu komen er andere geluiden uit Duitsland. Volkswagen schroeft de productie in Emden terug, volgens de baas van de lokale ondernemingsraad omdat de vraag naar de elektrische ID.4 en ID.7 tegenvalt.
De verkoop van nieuwe auto's trekt de laatste tijd weer aan, voor een belangrijk deel doordat de autoproductie weer op stoom komt. De lange wachttijden van de afgelopen jaren lijken op te lossen, want het chiptekort is goeddeels voorbij en de achterstallige productie wordt ingelopen. Positieve berichten dus, maar het is niet alleen maar rozengeur en maneschijn. Volkswagen wordt namelijk zelf al met overcapacititeit geconfronteerd. De vraag blijft achter bij de productiecapaciteit in de fabriek in Emden, zo meldt de Nordwest Zeitung.
Voor de productie van de Volkswagens ID4 en de gloednieuwe ID7 wordt de late dienst in Emden de komende twee weken geschrapt, tot aan de zomervakantie. Die vakantie wordt ook nog eens met een week verlengd tot vier weken. De grootste klap is er voor 300 van de 1.500 uitzendkrachten; die hoeven namelijk per augustus ook niet meer op te komen dagen. Aan NDR laat de voorzitter van de ondernemingsraad weten dat de vraag behoorlijk achterblijft, tot wel 30 procent onder verwachting, dus dat er niets anders op zit. "We merken heel erg de terughoudendheid van de klanten op EV-gebied", zo verklaart hij. De lokale minister van Economische Zaken waarschuwt tegenover dat medium dat de hele auto-industrie op zijn hoede moet zijn voor teruglopende vraag naar vooral elektrische auto's.
PRIVATE LEASE Volkswagen ID.4
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen ID.4 Pro Limited Edition | 'App-Connect' draadloze smartphone integratie | Achterbank in ongelijke delen neerklapbaar incl. middenarmsteun en doorlaadmogelijkheid | Achterklep elektrisch bedienbaar incl. sensorgestuurde opening 'Easy Open'
- 2025
- 10 km

Volkswagen ID.4 Max 77 kWh 204pk (Panorama,Camera,etc,etc)
- 2020
- 77.850 km

Volkswagen ID.4 1st Max 204pk Automaat Adaptive cruise control, Panoramadak, 360 camera, LED matrix koplampen, Achteruitrijcamera, Navigatie, Stoelverwarming, Elektrische achterklep, Stuurwiel verwarmd
- 2021
- 51.467 km