AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Volkswagen neemt Scania over
49
De Zweedse vrachtwagenfabrikant Scania is bijna volledig in het bezit van Volkswagen. De Duitse autofabrikant heeft inmiddels 96,25 procent van de aandelen. Wat er met de overige aandelen gebeurt, heeft VW nu in eigen hand.
Nu Volkswagen meer dan 90 procent van de Scania-aandelen bezit, heeft het het recht om ook de overgebleven aandelen te kopen. De Zweedse wet schrijft voor dat de overgebleven aandeelhouders pas mogen worden uitgekocht als de kopende partij meer dan 90 procent van de aandelen in handen heeft. Tot voor kort had Volkswagen 88,25 procent van de aandelen in bezit.
Volkswagen is ook eigenaar van vrachtwagenfabrikant MAN. Door het bezit van zowel MAN als Scania wil Volkswagen een sterk blok vormen tegen concurrerende vrachtwagenfabrikanten zoals Daimler (Mercedes) en Volvo.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Tesla Model 3, Kia EV3, Dacia Bigster e.a. aan gort gereden door Euro NCAP
Nieuws
De Volkswagen Baja Bug is terug met een moderne twist
Nieuws
‘Aandeelhouders Volkswagen eisen grote hervormingen in topmanagement’
Nieuws
De Volkswagen ID3 is goedkoper dan ooit, maar ook aantrekkelijker? – Back to Basics
Nieuws