Volkswagen neemt aandeel in Navistar
Opmerkelijk: gaat helpen bij halen uitstootnorm
Navistar is de drijvende kracht achter de 'trucks' van International. Dat merk is zeer welkom bij de Volkswagen Groep, dat op dit moment nog geen voet aan de grond heeft op de Amerikaanse bedrijfswagenmarkt. Met Scania en MAN heeft Volkswagens Truck-divisie in Europa wél een aanzienlijk deel van de markt in handen, maar met 16,6 procent aandeel in Navistar moet er vanaf nu ook winst uit de Verenigde Staten komen. Daarvoor betalen de Duitsers 256 miljoen dollar, zo'n 227 miljoen euro, meldt Reuters.
Volkswagen moet Navistar vooral gaan helpen bij het reduceren van de ontwikkelingskosten, met name door het leveren van dieselmotoren. Veel opmerkelijker is echter het feit dat uitgerekend Volkswagen de Amerikanen gaat helpen om de vrachtwagens aan de strenge uitstootnormen te laten voldoen. Het Duitse bedrijf sluit niet uit dat het aandeel in de toekomst nog wordt uitgebreid: "We houden alle opties open", meldt Volkswagens Truck-CEO Andreas Renschler.
Gerelateerde video: de trots van International, de Lonestar
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volkswagen T-Cross R-Line 1.5 TSI 150 PK DSG AUTOMAAT | LED Matrix IQ | Achteruitrijcamera | Trekhaak | Navigatie |
- 2025
- 16.213 km

Volkswagen Polo 1.2 TSI HIGHLINE
- 2015
- 76.860 km

Volkswagen Transporter 2.0 TDI 150pk L1H1 28 | App Connect Navigatie | Trekhaak | Cruise Control | Verwarmbare Voorruit | Parkeersensoren Achter | Airco
- 2020
- 74.624 km
PRIVATE LEASE Volkswagen
Lees ook

Dit zijn de beste beginnersauto’s

Dit is waarom wij de Volkswagen ID7 Tourer zo'n fijne reisauto vinden

Nieuwe Volkswagen-SUV is de superruime zevenzitter die wij niet krijgen

Volkswagen ID4 biedt voor de basisprijs nu ineens wel voldoende actieradius



