Volkswagen met pick-up concept naar São Paulo

Nieuwe Saveiro op komst

Volkswagen teaser pick-up

Over pakweg een week gaat in Brazilië de São Paulo International Motor Show van start. Volkswagen brengt een studiemodel mee waarmee het merk vooruitblikt op een nieuwe compacte pick-up.

Volkswagen toont een designschets van de nog naamloze concept-car die het meebrengt naar de São Paulo International Motor Show die op 6 november zijn poorten opent. Volkswagen spreekt over een "buitengewoon" studiemodel waarbij steekwoorden als 'connected' hoog in het vaandel staan. Belangrijker is natuurlijk de basisvorm van de auto.

Volgens Volkswagen staat de auto op het MQB-platform en komt er een productieversie, een auto die een stapje onder de Amarok op de prijslijst komt te staan. Het achterste deel van de cabine is volgens Volkswagen neerklapbaar, maar dat is een geintje dat het productiestadium waarschijnlijk niet gaat halen. De definitieve productieversie zal volgens Volkswagen niet veel van dit studiemodel afwijken.

In landen als Brazilië zijn kleine pick-ups, gebaseerd op een B-segmenter, vrij populair. Fiat heeft nog altijd de op de Palio gebaseerde Strada (foto 4) op de menukaart staan, Chevrolet verkoopt er de op de Corsa gebaseerde Montana (foto 3) en Volkswagen levert er de Saveiro. Die laatste deelt zijn basis nog met de Gol. De Gol, hoewel vorig jaar vernieuwd, staat nog altijd op het PQ24-platform waar ook de Golf IV gebruik van maakte. De Gol is aan vervanging toe en dat geldt ook voor de Saveiro (foto 2). De nieuwe Gol komt zeer waarschijnlijk ook op het MQB-platform te staan en wij verwachten dat deze concept-car dus de nieuwe Saveiro zal zijn.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.