AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Volkswagen investeert miljoenen in Zuid-Afrika
Alles om de grootste te worden
57
In het streven de grootste automaker ter wereld te worden, steekt Volkswagen miljoenen in Zuid-Afrika. Dat maakte de Duitse onderneming donderdag bekend. Omgerekend gaat het om een bedrag van krap 305 miljoen euro.
Volkswagen heeft twee derde van dat bedrag gereserveerd voor de verbetering van zijn productiefaciliteit in Uitenhage in de buurt van Port Elizabeth. Daarnaast wordt ruim 100 miljoen euro gestoken in het verbeteren van de keten van toeleveranciers.
Volgens de Zuid-Afrikaanse branchevereniging zullen autofabrikanten in het land dit jaar circa 18 procent meer auto's exporteren dan een jaar eerder. De automakers profiteren onder meer van de relatief zwakke rand, de Zuid-Afrikaanse munteenheid.
De binnenlandse verkoop zal circa 3 procent dalen, zo is de verwachting. Vooral als gevolg van stijgende rentelasten en brandstofkosten voor consumenten.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen Golf 1.0 TSI Comfortline Automaat Nederlandse Auto navigatie parkeersensoren airco
- 2019
- 167.288 km
€ 14.500

Volkswagen T-Roc 1.5 TSI Sport DSG * Trekhaak - Virtual - Camera - LED - 18" - ACC - Lane - Dodehoek - App *
- 2018
- 76.966 km
€ 23.995

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI ACT Highline Business R Adaptive cruise control | navigatie | lichtmetalen velgen
- 2020
- 84.202 km
€ 29.950
Lees ook
Nieuws
De Volkswagen Buggy is terug met een moderne twist
Nieuws
‘Aandeelhouders Volkswagen eisen grote hervormingen in topmanagement’
Nieuws
De Volkswagen ID3 is goedkoper dan ooit, maar ook aantrekkelijker? – Back to Basics
Nieuws
Alle elektrische Volkswagens krijgen goedkopere accu's
Nieuws