Volkswagen investeert miljarden

Volkswagen fabriekopening Foshan
Volkswagen wil de komende jaren tientallen miljarden investeren in nieuwe technologieën en fabrieken. Tot 2018 steekt de grootste autofabrikant van Europa ruim 84 miljard euro in nieuwe typen voertuigen en modernere productiefaciliteiten. Dat maakte het Duitse autoconcern vrijdag bekend.

Volkswagen heeft de afgelopen jaren al flinke investeringen gedaan in een groot aantal nieuwe fabrieken en overnames van merken als Porsche, Scania, en MAN. In 2012 zei het concern in 3 jaar zo'n 50 miljard euro te besteden aan uitbreidingen. De autobouwer, die in 2018 Toyota en General Motors wil inhalen als de grootste autobouwer ter wereld, lijkt deze lijn nu door te zetten.

Topman Martin Winterkorn wees er echter op dat het concern ook goed op de kosten blijft letten. Ook analisten denken dat de piek aan investeringen en innovatie bijna voorbij is. In september zei Volkswagen nog dat de komende tijd de riem iets verder zou moeten worden aangetrokken om de winstgevendheid te stuwen.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (118)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.