Volkswagen investeert 85,6 miljard euro

Volkswagen Passat
Volkswagen investeert de komende vijf jaar 85,6 miljard euro om zijn ambitie om 's werelds grootste autobedrijf te worden te realiseren. Dat meldt de Duitse fabrikant vandaag.

Het geld wordt gebruikt voor de ontwikkeling van nieuwe modellen en technologie en het verbeteren en uitbreiden van de productiecapaciteit. Volkswagen verwacht dit jaar voor het eerst meer dan tien miljoen auto's te verkopen, vier jaar eerder dan oorspronkelijk was beoogd. Het concern uit Wolfsburg heeft zichzelf als doel gesteld in 2018 's werelds grootste autobedrijf te worden, voor Toyota en General Motors. Volkswagen zou dit jaar al de toppositie kunnen innemen, denken sommige kenners.

Volkswagen brengt de komende tijd meer dan honderd nieuwe modellen of nieuwe versies op de markt. Het nieuwe investeringsprogramma van het grootste autoconcern van Europa werd vrijdag goedgekeurd door de raad van commissarissen. "We blijven investeren in de toekomst om zo het leidende autobedrijf te worden op zowel economisch als ecologisch gebied'', aldus bestuursvoorzitter Martin Winterkorn van Volkswagen. Onder zijn leiding nam het concern Porsche, de truckmerken MAN en Scania en motorfietsenbouwer Ducati over.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (94)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.