Volkswagen handhaaft investeringen in Rusland

Audi Rusland
Volkswagen gaat vooralsnog geen veranderingen aanbrengen in zijn investeringsplannen voor Rusland - ondanks de spanningen over Oekraïne. Dat liet de grootste autofabrikant van Europa maandag weten.

Het bedrijf gaf wel aan de ontwikkelingen nauwgezet te volgen. Topman Martin Winterkorn van Volkswagen heeft verklaard dat Rusland de belangrijkste strategische groeimarkt van Europa is voor het bedrijf.

Volkswagen heeft sinds 2007 een fabriek bij de Russische plaats Kaluga, waar de modellen Tiguan en Polo en de Skoda Fabia worden gebouwd maar ook Audi produceert in Rusland, op de foto zie je een A4 op de plaatselijke assemblagelijn. In 2011 sloot Volkswagen een overeenkomst met het Russische GAZ om samen auto's te bouwen. Sinds 2006 investeerde het bedrijf al 1,3 miljard euro in de Russische productie en tot en met 2018 komt daar nog eens 1,2 miljard euro bovenop.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.