Volkswagen AG-voorzitter: ‘Europese emissie-eisen moeten realistischer’

'De klant wil niet mee'

Hans Dieter Pötsch

Hans Dieter Pötsch, voorzitter van de Raad van Commissarissen van Volkswagen AG, drukt de EU op het hart dat de emissie-eisen snel moeten worden versoepeld. Volgens Pötsch is dat niet omdat Volkswagen niet wil, maar omdat de markt niet meewerkt.

Pötsch, die sinds 2015 aan het roer staat van het orgaan dat de Raad van Bestuur controleert bij Volkswagen AG, stelt volgens Bloomberg dat de Europese eisen op het gebied van de uitstoot van auto’s moeten worden ‘aangepast aan de realiteit’. “Elektrisch vervoer is de toekomst, maar – en ik kan dit niet genoeg benadrukken – de politiek heeft doelen opgelegd zonder de daarvoor noodzakelijke infrastructuur en zonder te overwegen of de klant ook aan boord is”.

De oproep komt te midden van serieuze ellende bij Volkswagen, dat er door teruglopende verkopen in China en een gekrompen automarkt in Europa momenteel niet in slaagt om de eindjes aan elkaar te knopen. Het merk, onderdeel van het Volkswagen AG dat Pötsch overziet, zit daarmee in een spagaat waarin ook andere Europese autobouwers zich bevinden. Die moeten flink investeren om te elektrificeren en aan het jaarlijks dalende CO2-vlootgemiddelde te voldoen. Dat gemiddelde van 93,6 gram per kilometer over alle verkochte auto’s is alleen haalbaar als een significant deel van die auto’s elektrisch is, maar juist daar lijkt de consument momenteel niet zo’n trek in te hebben. Daarom dreigen er grote boetes, die de autobouwers nog verder op kosten zouden jagen.

Pötsch roept hiermee dan ook niets nieuws, maar herhaalt feitelijk wat Volkswagen-CEO Oliver Blume eerder al zei. Toen wisten we echter nog niet hoe erg het gesteld is met Volkswagen, nu wel.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (156)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.