Vernieuwde Audi RS3 vestigt ronderecord

De vijfcilinder blijft

Audi RS3
Audi RS3 Audi RS3 Audi RS3 Audi RS3 Audi RS3 Audi RS3 Audi RS3 Audi RS3

Audi werkt aan een geüpdatete versie van de RS3. Dat weten we niet alleen omdat het logisch is, maar ook omdat het merk de nieuwe RS3 nu al even over de Nürburgring heeft gejaagd. In recordtempo, wel te verstaan.

7:33,123 minuten. Dat is hoelang fabriekscoureur Frank Stippler erover deed om de vernieuwde RS3 over de Nürburgring te jagen. Daarmee mag de RS3 zich volgens Audi de snelste compacte (productie)auto noemen. Dat dit juist met de gefacelifte RS3 is gelukt, komt natuurlijk niet door de subtiel vernieuwde neus met het vernieuwde Audi-logo die we ook al op de reguliere A3 zagen. Nee, de RS3 beschikt straks over ‘brake torque vectoring’, waarbij de auto in bochten een beetje wordt geholpen door één van de wielen iets af te remmen. Ook is het onderstel wat aangescherpt.

Audi RS3 Performance Edition

De 'oude' RS3 boven, de gefacelifte onder. Let op de voorbumper, die net even anders en scherper is dan voorheen.

Audi RS3

Wat gelukkig blijft, is de 2,5-liter vijfcilinder in de neus. Dat is al heel lang dé onderscheidende factor van de RS3, die bij de concurrentie eigenlijk alleen maar zwaar opgepompte viercilinders treft. De vijfpitter heeft een heerlijk, typerend geluid en bakken karakter en levert met 400 pk en 500 Nm ook een meer dan gezonde hoeveelheid kracht. Audi meldt ook even wanneer we de vernieuwde RS3 kunnen verwachten: vanaf eind augustus is hij te bestellen en vanaf oktober staat hij in de showroom.

PRIVATE LEASE Audi A3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (20)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.