AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Toyota plaagt met nieuwe Avalon voor New York
13
Uiteraard neemt ook Toyota nieuws mee naar de New York International Auto Show. Het gaat om een nieuwe sedan, waarschijnlijk de opvolger van de Avalon.
Toyota heeft een teaser van de nieuwe sedan vrijgegeven. Dealers die de auto hebben gezien, bevestigen dat dit de Avalon-opvolger is en zeggen dat deze een belangrijke koerswijziging op het gebied van design belichaamt. Dat meldt Automotive News. Met het radicaal andere design wil Toyota de verkopen een nieuwe impuls geven.
De Avalon (foto 2) is een zogenaamde 'full size sedan'. De auto is vijf meter lang en onder de kap ligt een 3,5-liter V6. De verkopen in het segment staan onder druk en daar heeft ook de Avalon last van. In 2000 verkocht Toyota nog 104.078 exemplaren in de Verenigde Staten, vorig jaar waren dat er -mede door de nasleep van de tsunami- nog maar 28.935.