Toyota Corolla Compressor komt

Toyota Corolla T-Sport Compressor
De Toyota Corolla Compressor komt definitief naar Nederland. De 225 pk sterke versie zal zijn plek moeten gaan verdedigen tussen auto's als de Volkswagen Golf GTI, Ford Focus ST en de Opel Astra OPC.

De Toyota Corolla Compressor komt definitief naar Nederland. De 225 pk sterke versie zal zijn plek moeten gaan verdedigen tussen auto's als de Volkswagen Golf GTI, Ford Focus ST en de Opel Astra OPC.

De Toyota Corolla T-Sport Compressor stond als concept car op de AutoRAI. Toen was nog niet zeker of de auto ook naar ons land zou komen. Inmiddels weet de Nederlandse importeur te melden dat de auto nog voor de zomer bij de Nederlandse dealers wordt verwacht; hij is beschikbaar als 3- en 5-deurs.
De Corolla Compressor is gebaseerd op de T-Sport, die 192 pk levert. De versie met compressor levert 225 pk en haalt een maximale trekkracht van 250 Nm bij 4.200 tpm. De sprint van 0 naar 100 haalt de snelle Corolla in 6,9 seconden en de topsnelheid is 235 km/u. Volgens Toyota bedraagt het gemiddelde verbruikt een zeer beschaafde 8,9 liter.
De Toyota Corolla T-Sport Compressor is ontwikkeld door Toyota Motorsport GmbH in het Duitse Keulen. Daar wordt ook de Formule 1 auto van het merk gemaakt. De productieversie rolt echter gewoon in Groot-Brittannië van de band, tussen de normale 3- en 5-deurs Corolla's. Een exacte prijs voor de Corolla T-Sport Compressor kan de importeur nog niet noemen; de richtprijs is 35.000 euro.

PRIVATE LEASE Toyota Corolla

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.