Toyota akkoord met 16,4 miljoen boete

Toyota-dealer in Hollywood | Foto: ANP/AFP
Toyota is bereid de 16,4 miljoen dollar boete te betalen die in de VS is opgelegd naar aanleiding van de problemen met de gaspedalen van verschillende modellen.
Toyota is akkoord met de boete van 16,4 miljoen dollar die is opgelegd door de Amerikaanse veiligheidsinstanties omdat het bedrijf bewust de terugroepactie in verband met de hakende gaspedalen heeft vertraagd. Als het goed is, tekent Toyota vandaag daarover een contract bij de het Amerikaanse Ministerie van Verkeer. Dat meldt persbureau Reuters.
"Door de boete te accepteren, erkent Toyota dat er is geprobeerd het defect te verdoezelen en dat het tegen de wet heeft gehandeld," aldus de National Highway Administration Department. Een woordvoerder van Toyota verklaart dat er nog wordt nagedacht over hoe er op de opgelegde boete wordt gereageerd.
Naast de door de staat opgelegde boete lopen er nog meer dan honderd rechtszaken van particulieren over 'accelerator gate'. Volgens advocaten kunnen de schadevergoedingen die daaruit volgen oplopen tot meer dan tien miljard dollar.

PRIVATE LEASE Toyota