Tegenwind PSA buiten Europa

Vertrek uit Iran hakt erin

DS China
PSA heeft in het derde kwartaal van dit jaar last gehad van tegenvallende verkopen in vooral opkomende markten. Dat kwam deze week naar voren uit een handelsbericht.

Onder andere het vertrek uit Iran als gevolg van Amerikaanse sancties tegen dat land raakt PSA zwaar. Iran was na thuisland Frankrijk de grootste markt voor de automaker. Het Franse bedrijf heeft het verder niet gemakkelijk in China. Een koersverandering met meer aandacht voor SUV's heeft door tegenvallende vraag in het Aziatische land nog weinig soelaas gebracht. PSA sneed dan ook in zijn groeiverwachtingen voor de Chinese markt. Dat deden andere Europese autobouwers als Volkswagen en Renault onlangs ook al.

Over de verkopen in Europa werd het bedrijf wel positiever. Daar staan de prijzen echter wel onder druk, omdat veel automakers door de nieuwe Europese uitstootregels niet-goedgekeurde wagens met kortingen van de hand deden.

De omzet van PSA, het moederbedrijf van onder andere Peugeot, Citroën en DS, kwam bijna 8 procent hoger uit op 15,4 miljard euro. Dat was grotendeels te danken aan de overname van Opel en Vauxhall.

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.