Swan Car uit Louwman Museum bij Jay Leno

Swan Car
De Swan Car uit de collectie van Evert Louwman kwam uitgebreid in een speciale editie van Jay Leno's Garage op Pebble Beach 2012. Bij het concours d' elegance liet Evert Louwman zelf de autogekke presentator zien hoe bijzonder de auto is die eruitziet als een rijdende zwaan.

De Swan Car stamt uit 1910, en is ooit in bezit geweest van een Indiase maharadja. Destijds reed de auto in de toen nog Britse kolonie, maar de olifanten op straat raakten zo overstuur dat op de weg komen met het vehikel verboden werd.

De bijzondere bolide staat normaliter in het Louwman Museum in Den Haag maar staat nu op Pebble Beach. Kijk hier naar de video waarin Evert Louwman Jay Leno alles vertelt over de Swan Car.

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.