Suzuki verslaat Ford op Pikes Peak

Suzuki SX4 Pikes Peak
David verslaat Goliath: op de fameuze Pikes Peak heuvelklim in de Verenigde Staten heeft Suzuki Ford verslagen.
Nobuhiro 'Monster' Tajima schreef het evenement namelijk op z'n naam in een nauwelijks nog als zodanig herkenbare Suzuki SX4. Hij liet onder anderen de vroegere WRC-kampioen Marcus Grönholm achter zich, die in een speciaal geprepareerde Ford Fiesta reed. Het is voor de vierde keer op rij dat de Japanner het evenement wint.
De Suzuki van Tajima heeft een 2,7-liter V6 turbomotor aan boord met een vermogen van 885 pk. In combinatie met een leeggewicht van 1.120 kilogram staat dit garant voor extreme prestaties. Nobuhiro 'Monster' Tajima bedwong Pikes Peak in 10 min 15.368 seconden. Paul Dallenbach had in z'n Chevrolet 10 min 52.097 seconden nodig, Grönholm werd in z'n meer dan 800 pk sterke Ford derde met een tijd van 11:928.963.
De tijd van Suzuki is overigens geen record op het 14-mijl lange traject. Tajima reed eerder een tijd van 10 minuten 01 seconden. Bij beter weer hoopt de Japanner volgend jaar de 10 minuten-barrière te slechten.

Lezersreacties (23)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.