AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Sneller naar Nederland via spitsstrook België
23
Automobilisten vanuit Antwerpen kunnen Nederland over enige tijd sneller bereiken. Op de snelweg E19, die Antwerpen met Breda verbindt, komt een spitsstrook. Er komt ook een derde rijstrook, tussen Merksem en Kleine Bareel, net boven Antwerpen.
Op 7 maart beginnen de werkzaamheden, maakte de Vlaamse minister van Verkeer Hilde Crevits maandag bekend. Naar verwachting zullen de werkzaamheden 3 maanden duren. Er moet rekening worden gehouden met forse verkeershinder tijdens de aanleg van de spitsstrook.
De strook van 8 kilometer komt tussen Kleine Bareel en Sint-Job-in-'t-Goor. Tijdens met name de avonddrukte op weekdagen zal de strook worden opgesteld voor verkeer.
Volgens Vlaanderen zullen de avondfiles op de E19 zo goed als helemaal verdwijnen. Uit onderzoek blijkt dat de reistijd met een derde zal afnemen.
Lees ook

AutoWeek 2025: 'Dit is de winnaar van de eindejaarsprijs beste innovatie EV'
Autotest

Volkswagen ID7: wel of geen GTX, dat is de vraag
Achtergrond

Nu ondenkbaar, toen kon het nog: Break kwam bij Peugeot 306 pas na 4 jaar
Autotest

Test Fiat 500 Hybrid - De stap terug is in nostalgische zin leuk maar wat moet je hard werken
Achtergrond
