'Scion goedkoper luxemerk Toyota'
Met Scion mikt Toyota in de Verenigde Staten op de jonge en semi-hippe kopers. Mogelijk zal het submerk in de toekomst in de markt worden gezet als goedkoper luxemerk.
Waar Lexus in feite de luxe-divisie van Toyota is, daar is Scion het hippe, jeugdige submerk van het Japanse merk. In de Verenigde Staten vinden de guitige coupés en stadsautootjes gretig aftrek, maar mogelijk heeft Toyota in te toekomst een andere doelgroep voor Scion voor ogen.
Audi heeft met de kleinere A's evenals Mercedes met de A- en CLA-klasse een stel relatief kleine en luxe auto's op de markt. Toyota ziet het niet zitten om Lexus lager in de markt te zitten om met deze modellen de strijd aan te gaan, maar een nieuwe positionering van Scion zou de Duitse heren best eens van repliek kunnen dienen. Dat meldt het Amerikaanse Autonews, dat met Jim Lentz, het hoofd van de Amerikaanse Toyota-tak, om de tafel heeft gezeten.
Volgens Lentz is het geen vreemde zet om Scion een stapje hoger op de Toyota-ladder te zetten. De FR-S, een GT86 met Scion-badges, komt in the States met z'n prijskaartje al behoorlijk in de buurt van een nieuwe Mercedes-Benz CLA of Audi A3. Volgens Lentz 'is er met dat platform nog wel meer te doen, Lexus gaan we in ieder geval niet goedkoper maken.'