AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Saab 9-5-programma begint met 1,6-je
16
We maken volgend jaar kennis met de nieuwe Saab 9-5. Die wordt gebouwd op de zelfde lijn als de Opel Insignia in Duitsland. Ook het motorenaanbod lijkt op de Insignia. Het programma van de grootste Saab begint dan ook met de 1,6-liter turbo.
De nieuwe Saab 9-5 komt uit de Opel-fabriek in Rüsselsheim, net als de Opel Insignia. Hij leent veel techniek van de nieuwe grote Opel en ook het motorenaanbod komt grotendeels overeen. Als de Opel Insignia straks in de showroom staat, is de 1,6-liter tubo er nog niet. Maar die laat niet lang op zich wachten. Zo is in de Astra de 180 pk-krachtbron wel al leverbaar. Het is een mooie instapmotor voor de nieuwe grote Saab 9-5. Die verschijnt volgend jaar en valt in de klasse van bijvoorbeeld de Audi A6. Hij wordt iets groter dan het huidige model dat overigens al meeloopt sinds 1997.
Het Engelse Channel Four weet verder al te melden dat de 260 pk 2,8-liter V6 en enkele varianten van de 2,0-liter CDTi diesel voor de 9-5 zijn bestemd. In de toekomst is er ook de 2,9-liter V6 diesel; die tevens de topdiesel van de Insignia wordt. Daarnaast zijn er voor de 9-5 natuurlijk de 2,0-liter turbo's die ook bio-ethanol lusten.
Het XWD-systeem, de nieuwe vierwielaandrijftechniek van Saab, staat ook op de nominatie voor de 9-5. Van de Estate-variant zal zelfs een hoog-op-de-poten-variant verschijnen à la Volvo XC70. Van de huidige 9-3 komt ook zo'n X-versie.