AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Rustig begin van Zwarte Zaterdag
13
Zwarte Zaterdag komt rustig op gang op de snelwegen in Duitsland en Frankrijk. Er staan files op de gebruikelijke plaatsen, maar vooral naar het zuiden. In de loop van de ochtend beginnen de Nederlandse vakantiegangers aan hun terugreis. Het hoogtepunt van de files ligt waarschijnlijk aan het begin van de middag. Dat meldt de ANWB.
Op de Autoroute du Soleil staat vanaf Lyon in zuidelijke richting in totaal ongeveer 40 kilometer. Het verkeer moet daar rekening houden met een vertraging van ongeveer een uur. Ook op de A9 tussen Nîmes en de Spaanse grens, op de A7 in Midden-Frankrijk en ten zuiden van Parijs zijn er problemen.
De ANWB liet eerder weten dat reizigers rekening moeten houden met drie tot vier uur vertraging. Grootste knelpunt is de Autoroute du Soleil (A7), vooral tussen Lyon en Orange. Vorig jaar stond er op het hoogtepunt van Zwarte Zaterdag 765 kilometer file in Frankrijk.paanse grens, op de A7 in Midden-Frankrijk en ten zuiden van Parijs zijn er problemen.