Rijgenot met Aston Martin DB7 GT

Aston Martin DB7
Vorig jaar introduceerde Aston Martin de GT-versie van de DB7 op de autoshow in Birmingham. In Amerika gingen we voor het eerst met de GT de weg op.

Vorig jaar introduceerde Aston Martin de GT-versie van de DB7 op de autoshow in Birmingham. In Amerika gingen we voor het eerst met de GT de weg op.

Op een ijskoude middag in Atlanta hadden we onverwacht de kans om in de kersverse Aston Martin DB7 GT te stappen. De GT was 'op tournee' langs de Amerikaanse dealers, samen met de bijzondere American Roadster AR1. Voor die laatste moest nog een deel van de 99 klanten geworven worden om hem te kunnen gaan bouwen. Anders lag dat met de GT, die is minder exclusief. Vorig jaar werd hij op de autoshow in Birmingham gelanceerd en dit jaar is hij in productie gegaan.
Onder de kap van de nieuwe versie staat de 6-liter V12 afkomstig uit de DB7 Vantage. De V12-motoren worden nog tot eind 2004 gebouwd door Cosworth Technology, een divisie van Audi AG. Aston Martin zal daarna alle motoren bouwen in de eigen motorenfabriek, die momenteel in aanbouw is op het Ford-complex in Keulen.
De V12 in de DB7 Vantage levert 420 pk, maar dank zij kleine aanpassingen heeft de versie in de GT 435 pk. Samen met een andere eindoverbrenging (4:09) en het activesports uitlaatsysteem (van de Vanquish) zorgt het hogere vermogen voor een verbetering in het middelste toerengebied.
Verder zijn onderstel, remmen en stuurinrichting van de DB7 gewijzigd. Zo heeft de GT bij voorbeeld grotere Brembo remschijven en is het onderstel een stuk stugger uitgevoerd.
Zichtbare wijzigingen zijn de luchtsleuven in de motorkap, de grille en (diepere) luchtinlaat, bredere wielkasten, nieuwe 18-inch wielen, zilverkleurige remklauwen en GT-badges. De prominentere kofferdekselspoiler zorgt samen met luchtgeleiders onder de auto voor een grotere neerwaartse druk.
In de cockpit onderscheidt de GT zich van de gewone DB7 met zilverkleurig eikenfineerpanelen in middenconsole en dashboard. Verder is de leren/Alcantara-bekleding afgestemd op de lakkleur.
Rijden met de Aston Martin DB7 GT is een genot. De machtige motor wordt gestart met een druk op de knop in de middenconsole en zijn zachte gebrom spoort je aan om vlug de weg op te gaan. Ondank de tractiecontrole moeten de wielen naar grip moeten zoeken. Gelukkig, want dat houdt het spannend. De GT heeft een lekker groot koppel (556 Nm) en je accelereert dan ook zonder blikken of blozen binnen de kortste keren naar verboden snelheden. Zijn bochtgedrag is om van te genieten en de bediening van de zesbak laat niets te wensen over. Kortom: 't is een vorstelijk gevoel deze chique sportwagen met je rechtervoet te bedwingen. Wie zich de gelukkige eigenaar mag noemen, moet een bedrag van € 202.630 neertellen.
Een complete rij-impressie staat in AutoWeek no. 33 van 6 augustus.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.