Renault-Nissan aast op General Motors

GM-logo
Renault en Nissan willen General Motors toevoegen aan hun alliantie. Vanavond hebben in Parijs onderhandelingen plaats over deze megadeal.
Renault en Nissan willen General Motors toevoegen aan hun alliantie. Vanavond hebben in Parijs onderhandelingen plaats over deze megadeal.
Renault en Nissan willen gaan samenwerken met General Motors. Naar verluidt willen de bedrijven een aandeel van twintig procent in de geplaagde Amerikaanse autogigant. Carlos Ghosn, directeur van Renault en de Japanse partner Nissan, heeft al overlegd met Kirk Kerkorian, de miljardair die 9,9 procent van de GM-aandelen bezit.
Wanneer de samenwerking tussen Renault, Nissan en General Motors tot stand komt, hebben de drie de bijna een kwart van de wereldwijde autoverkoop in handen. Verder beschikken ze over de grootste ontwikkelingsbudgetten.
General Motors zit middenin een groot restructureringsprogramma. Vorig jaar verloor de fabrikant 10,6 miljard dollar. Renault en Nissan willen kapitaal in de Amerikaanse reus injecteren in ruil voor een ruim aandeel in het bedrijf.
De directie van Renault-Nissan vergadert vanavond in Parijs met de mogelijke samenwerking met General Motors als enige agendapunt.

PRIVATE LEASE Renault

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.