Primeur! Prijzen Toyota Prius Wagon
Toyota zet in de eerste helft van het volgende jaar de Prius Wagon in de showroom. Dat is de eerste zevenzitter die wegenbelastingvrij te rijden is. De auto is gestoeld op dezelfde techniek als de reguliere Prius. De genoemde prijzen zijn de maximale bedragen die voor de auto moeten worden betaald. Als blijkt dat de auto na zijn komst duurder uitvalt, blijven deze bedragen staan. Mocht hij goedkoper worden, dan zal dat worden verrekend. Wanneer de definitieve prijslijst bekend wordt, is nog niet duidelijk. Evenmin is duidelijk wanneer de Prius Wagon precies in Nederland arriveert.
De prijslijst begint bij 31.000 euro voor de Comfort-uitvoering. Die is onder meer voorzien van 16 inch lichtmetalen wielen, LED-verlichting met halogeen koplampen. Verder is er het Smart Entry-systeem, elektrisch verstelbare en inklapbare buitenspiegels met geïntegreerde knipperlichten. Verder is er het Toyota Touch-systeem met zes luidsprekers, Bluetooth en een aux- en usb-aansluiting. Ook heeft het basismodel climate control, cruise control, een met leder bekleed stuurwiel met bediening voor audio en airco. De tweede zitrij is in drie delen neer te klappen en verschuifbaar met een 'easy entry' naar de derde zitrij. De derde zitrij is in twee delen neerklapbaar en instelbaar.
De Aspiration is 32.750 euro en heeft als extra's onder meer een panoramisch dak, mistlampen aan de voorzijde, een parkeerhulpcamera, regensensor, head up display, een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, elektrische lendesteunverstelling, zonneschermen in de achterportieren, verlichting in de voetruimte aan de voorzijde, opbergvakken achterin de voorstoelen en een zogeheten tonneau cover.
De topper van de reeks heet Dynamic Business en kost 37.500 euro. Daarbij wordt de uitrusting aangevuld met LED dimlichten met koplampsproeiers, adaptieve cruise control, het pre-crash-systeem, het inparkeersysteem, het 'full map' navigatiesysteem, automatisch inschakelbare verlichting, en automatisch dimmende binnenspiegel, acht JBL speakers, luxere stoffen bekleding, stoelverwarming voorin en waterafstotend glas in de voorportieren.
Op de optielijst staat metallic lak voor 600 euro en parelmoerlak is 750 euro extra. Het touch en go navigatiesysteem kost voor de Comfort en Aspiration 585 euro en het Plus-systeem is 990 euro. Lederen bekleding is 1.999 euro extra en stoelverwarming is op de twee simpelste uitvoeringen 250 euro extra.