Porsche wil andere naam Vantage GT3

Aston Martin Vantage GT3
Ken je de grap van de supersnelle Aston Martin V12 Vantage die GT3 zou gaan heten?

Het goede nieuws is dat de auto wél gewoon komt, maar het slechte nieuws is dat de auto niet de prestigieuze naam GT3 meekrijgt.

Een advocaat van Porsche heeft zich volgens Goodwood Road and Racing namelijk bij Aston Martin gemeld met de mededeling dat het Duitse merk van mening is dat het recht heeft op de naam GT3.

Inderdaad is het natuurlijk zo dat Porsche al sinds de vorige eeuw een 911 GT3 levert, een model dat inmiddels een bijzondere status heeft binnen het gamma.

Aston Martin zette in de eerste instantie uiteen dat de GT3 ook gewoon een raceklasse is, en dat Porsche die naam dus niet bezit.

Uiteindelijk heeft het Engelse merk echter besloten dat het geen slepende rechtszaak wilde afwachten. Het merk heeft daarom maar besloten om de auto niet 'Vantage GT3' maar 'Vantage GT12' te noemen.

De Vantage GT12 heeft de beschikking over een V12 met 600 pk. Door het gebruik van veel koolstofvezel weegt deze versie zo'n 100 kg minder dan de reguliere V12 Vantage S.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.