AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Porsche 911 GT3 RS in 6.56,4 min over de 'Ring
24 tellen sneller dan voorganger
37
Het neerzetten van een snelle rondetijd op de fameuze Nordschleife staat hoog op het prioriteitenlijstje van fabrikanten van sportieve modellen. Porsche laat nu weten hoe lang, of eerder hoe kort, de 911 GT3 RS over een rondje 'groene hel' heeft gedaan.
Porsche heeft de nieuwe 911 GT3 RS met achter het stuur fabriekscoureur Kévin Estre in 6.56,4 minuten over de Nordschleife gejaagd. Die tijd ligt maar liefst 24 tellen onder de rondetijd van de vorige 911 GT3 RS. De auto is na de 918 Spyder en de 911 GT2 RS de derde Porsche die een ronde over het 20,6 kilometer lange circuit in minder dan 7 minuten heeft afgelegd.
De nieuwe 911 GT3 RS beschikt over een 520 pk sterke, zescilinder 4,0-liter boxermotor die de van een raceonderstel voorziene exoot in 3,2 tellen aan een snelheid van 100 km/h helpt. Zijn topsnelheid ligt op 312 km/h. Voor de genoemde rondetijd werd de auto wel op Michelin Pilot Sport Cup 2 R-banden gezet.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Porsche 911 GT2 RS: lichtgewicht aan de turbotop
Autotest
Test: Porsche 911 Carrera S – Net dat schepje erbovenop, gewoon lekker
Reportage
Deze unieke Porsche ontstond in de breinen van een student, een Porsche-ingenieur en een modelbouwer
Nieuws
De vijf duurste occasions met drie ton op de klok
Nieuws