Porsche 911 GT2 RS: lichtgewicht aan de turbotop

Extreem gevleugeld

Spyshots Porsche 911 GT2 RS
Spyshots Porsche 911 GT2 RSSpyshots Porsche 911 GT2 RSSpyshots Porsche 911 GT2 RSSpyshots Porsche 911 GT2 RSSpyshots Porsche 911 GT2 RSSpyshots Porsche 911 GT2 RSSpyshots Porsche 911 GT2 RSSpyshots Porsche 911 GT2 RSSpyshots Porsche 911 GT2 RS

Zie jij door de Porsche-bomen het 911-bos niet meer? Bereid je dan maar voor: de huidige generatie Porsche 911 krijgt er straks nog een variant bij. En dat is niet de minste. Of beter gezegd: dat is misschien wel de allerheftigste.

Porsche is heer en meester in het bedenken van varianten van zijn modellen. Met name de 911 is er in een schier ontelbare hoeveelheid uitvoeringen. De 911 is er allereerst als coupé, Cabriolet en Targa. De Targa kent de minste varianten, de reguliere dichte 911 de meeste. Het huidige model was er vóór de facelift als Carrera, Carrera 4, Carrera S, Carrera, Carrera GTS, Carrera 4 GTS, Turbo, Turbo S, GT3, GT3 Touring, GT3 RS, Sport Classic, Dakar en S/T. Medio vorig jaar ging de 911 onder het mes en dat betekent dat zijn tweede levensfase is aangebroken. Dat betekent traditioneel dat de tijd rijp is voor de komst van de machtige Porsche 911 GT2 RS. Die komt er dan ook, zo bewijzen deze fonkelnieuwe spionageplaten.

Ietwat oneerbiedig gezegd is een Porsche 911 GT2 RS een variant die het concept van de GT3 RS volgt, maar dat combineert met een dankzij turbo's veel krachtigere motor. In een notendop: de 911 GT3 heeft een 510 pk sterke turboloze 4.0 zescilinder boxermotor, de 911 GT3 RS - de vernieuwde versie moet nog komen - is daar een lichtere, iets sterkere, scherpere en nóg aerodynamichere variant van. De 911 GT2 komt enkel als RS en is dus ook messcherp, maar belooft de GT3 RS wat vermogen betreft enorm voorbij te blazen.

Zo was de vorige generatie Porsche 911 GT3 RS in zijn sterkste vorm 520 pk sterk en bracht de vorige 911 GT2 RS dankzij een 3.8 zescilinder met twee turbo's maar liefst 700 pk op de been. Net als zijn voorganger is ook de nieuwe GT2 RS gebaseerd op de 911 Turbo, maar hier geldt eveneens dat Porsche de vernieuwde 911 Turbo en Turbo S nog moet lanceren. Hoeveel vermogen de 911 GT2 RS op de been brengt weten we dan ook nog niet, maar hij levert straks zéker meer dan 700 pk. De 911 GT3 RS is dan de lichtste van de twee. De turbomotor van de GT2 RS en de extra koelsystemen die die machine behoeft, maken de 911 GT2 RS immers zwaarder.

Hoe dan ook: er is altijd baas boven baas. Zéker in het land der 911's.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.