'Opvolger Mazda RX-8 in de maak'
Geruchtenmolen: Mazda werkt aan RX-9
Bovenstaande wordt gemeld door het over het algemeen welgeïnformeerde Australische Motoring, dat zich baseert op 'een bron dicht bij Mazda'. Volgens de informant zal de sportieve Mazda gebruik gaan maken van het platform van de Mazda 6, al zal de aandrijving verhuizen naar de achteras.
De sportieveling zou uiteindelijk in 2017 z'n gezicht laten zien - mogelijk in de vorm van een concept-car. Mazda zou dan de 50e verjaardag van de in 1967 verschenen Cosmo Sport vieren met het nieuwe model. Vorig jaar liet de CEO van Mazda nog weten dat er geen opvolger van de RX-8 komt. Blijkbaar zijn de plannen in de tussentijd bijgesteld.
Of Mazda de nieuwe RX zal voorzien van een wankelmotor, valt nog te bezien. We hebben vaakgeschreven over het voortbestaan van deze bijzondere motortechniek, maar sinds het verdwijnen van de RX-8 hebben we er nog niets concreets over vernomen. We wachten af.
Lees ook

Alfa Romeo: 'Hoe moet ons nieuwe elektrische model heten?'

Parkeren in Tilburg: duur in het centrum

Opel Corsa (1995) - Liefhebber Gezocht

Kunstmatige intelligentie tekent nieuwe (populaire) auto's

Importeurs werken opgebouwde tekorten weg

Elektrische Caterham in aantocht: meer dan elektrische Seven
Lezersreacties (42) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.