Ook Jaguar F-Type krijgt vierpitter

Jaguar F-type 2.0
De Jaguar F-Type Coupé staat op het punt onthuld te worden, maar bij Jaguar zijn ze alweer bezig met de volgende versie van de sportwagen: de viercilinder instapper.

Dat is althans wat we op deze foto's denken te zien rijden. Dat er met de bewuste F-Type Roadster wat aan de hand is, is duidelijk. Naast het wat vreemde kleurenschema valt onder meer de bijzondere onderstelafstelling op: aan de voorzijde staat het witte exemplaar hoog op de poten, achter juist wat lager. In de matzwarte motorkap zit bovendien een gat dat met een stuk plastic lijkt te zijn dichtgemaakt, een aanwijzing dat we het nieuws vooral onder dat gat moeten zoeken.

Aangezien we al zeer krachtige zes- en achtcilinderversies van de F-Type kennen, ligt de conclusie dat dit een nieuwe instapversie is voor de hand. Een uitvoering met viercilinder lijkt logisch: zelfs de Jaguar XJ is verkrijgbaar met een tweeliter turbomotor die met z'n 240 pk ook prima dienst kan doen in de veel lichtere sportwagen.

Zeker voor landen waar de autobelastingen zijn gebaseerd op cilinderinhoud belooft deze uitvoering een flinke verkoopboost voor de sexy tweezitter. Daarnaast is zo'n tweeliter turboblokje natuurlijk een stuk zuiniger dan een V8 met compressor, en dat is overal goed nieuws. Niets mis mee dus, al hopen we wel dat Jaguar erin slaagt de vierpitter net zo opzwepend te laten klinken als zijn krachtiger broertjes.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (20)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.