AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ook Honda schikt in airbagkwestie
Gedupeerde Honda-rijders sneller geholpen
85
Honda heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in de zaak rond de defecte airbags van de Japanse fabrikant Takata. Honda betaalt een bedrag van 605 miljoen dollar aan auto-eigenaren onder meer om kosten van reparaties te dekken. Ook beloofde de automaker om gedupeerde Honda-rijders sneller te helpen.
De airbags van Takata konden door een defect in het opblaasmechanisme ontploffen. In sommige gevallen zijn daarbij bestuurders dodelijk getroffen door stukjes metaal die met hoge snelheid door de auto werden geslingerd. Tientallen miljoenen auto's werden al teruggeroepen naar de garage.
Eerder bereikten automakers Toyota, Subaru, Mazda en BMW al een overeenkomst met autoriteiten. Zij betalen in totaal 553 miljoen dollar. Takata bekende al schuld in het schandaal. Die bekentenis was onderdeel van de schikking met Amerikaanse autoriteiten waarmee een bedrag van 1 miljard dollar was gemoeid.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Honda CR-V 2.0i e:PHEV ADVANCE TECH - TREKHAAK - ZWARTE DETAILS - SPATLAPPEN IN KLEUR -
- 2025
- 4.315 km
€ 51.950

Honda CR-Z 1.5 i-Vtec IMA Sport ZEER NETJES | KEURIG ONDERHOUDEN | AIRCONDITIONING |
- 2012
- 187.308 km
€ 8.439

Honda Civic 1.3 Hybrid Elegance 1E EIGENAAR I DEALER ONDERHOUDEN I AUTOMAAT I NL AUTO I AIRCO I APK I FIETSDRAGER
- 2011
- 123.215 km
€ 9.495
Lees ook
Vergelijkende test

Toen de Volvo 343 en Honda Accord in 1976 kwamen waren ze niet alleen door hun automaten bijzonder
Nieuws

Deze Honda Jazz straalt je tegemoet - Liefhebber gezocht
Nieuws

De Honda Jazz is nu eigenlijk gewoon concurrerend geprijsd – Back to Basics
Nieuws

Honda Civic: vernieuwd maar niet duurder
Achtergrond
