Ook Audi A8 verliest quattro

Audi A8
Ook de Audi A8 is te koop met alleen voorwielaandrijving. Dan is hij altijd gekoppeld aan de 3,0-liter TDI met 204 pk. Hij is er zowel met de korte als de lange wielbasis.

Nadat vorige week de Audi Q5 al zijn quattro-antrieb verloor, is het nu de beurt aan de A8. Die is als 3.0 TDI nu ook te koop als voorwielaandrijver. Hij heeft de V6 diesel aan boord met een vermogen van 204 pk. Daarmee haalt hij 235 km/u en kan hij in 8.0 seconden van 0 naar 100 km/u. Het gemiddelde verbruik is 6,0 liter op 100 km en de CO2-uitstoot is 158 gr/km; elf meer dan zijn grote rivaal, de Mercedes S 250 CDI, met viercilinder.

De simpelste A8 is standaard onder meer voorzien van het Audi Drive Select, adaptieve luchtvering, xenon verlichting het MMI bedieningssysteem, automatische airco met gescheiden klimaatzones een stuurwiel met schakelflippers en 17 inch wielen.

Kies je een Pro Line dan is er ook nog onder meer Valcona lederen bekleding, eeen parkeerhulp, dvd-wisselaar, MMI navigatie Plus, vierzone airco, een Bose Surround Systeem, verwarmbare voor- en achterstoelen, sfeerverlichting, en een comfort armsteun aan de voorzijde. Bij de Pro Line Plus maken een parkeerhulp met achteruitrijcamera, comfortstoelen, dubbel glas, servosluiting van de portieren, een automatisch bedienbaar kofferdeksel, en elektrisch bedienbare zonwering het feest compleet.

In de korte variant kost deze A8 89.500 euro in de basisuitvoering. De Pro Line is 100.700 euro en de Pro Line Plus 107.300 euro. De Lang is telkens 4.200 euro duurder.

Lezersreacties (63)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.