Non-Europese Volkswagen Passat vernieuwd
Arteon-invloeden
Voor de duidelijkheid: de Passat die op deze eerste afbeeldingen zijn nieuwe designkenmerken laat zien, heeft in theorie bijzonder weinig te maken met de Passat die je in Nederland kunt kopen. Vandaag hebben we het over de opvolger van de Passat (NMS), de in 2011 op de markt gebrachte Passat die Volkswagen in landen als China, de Verenigde Staten en Zuid-Korea verkoopt. De auto werd in 2011 op de markt gebracht en moest het - in tegenstelling tot de Passat die later naar Europa werd gebracht - zonder MQB-basis doen. Dankzij Chinese media hebben we vandaag de volledig nieuwe generatie in beeld.
Op deze foto's is de voor de Chinese markt bestemde versie van de opvolger van de Passat (NMS) te zien, een auto die nu wél uit de MQB-ton mag grabbelen. De in dit geval door SAIC-Volkswagen gebouwde sedan meet 4,93 meter in de lengte, is 1,84 meter breed en 1,47 meter hoog. Tussen de wielen bevindt zich een afstand van 2,87 meter. Het uitgaande model is zo'n 6 centimeter korter.
De auto krijgt designkenmerken mee van zowel de Arteon als de grotere Chinese broer van het model, de Phideon. Op de motorenlijst zet Volkswagen een 1.4 en een 2.0 TSI. Naar verluidt verschijnt er ook een plug-in hybride-variant van de auto. Op een officiële onthulling moeten we nog even wachten. Dat geldt trouwens ook voor de gefacelifte Europese Passat, een vernieuwd exemplaar dat al eens voor de lens van onze spionagefotograaf is opgedoken.
Volkswagen heeft in China joint ventures met zowel SAIC als FAW. De twee samenwerkingsverbanden bouwen en ontwikkelen los van elkaar modellen. FAW-Volkswagen biedt op cross-over- en SUV-gebied alleen de T-Roc aan. SAIC-Volkswagen heeft nog altijd de oer-Tiguan in productie en bouwt de Tiguan Allspace en de Teramont/Atlas.