Nieuwe subsidie voor alternatieve brandstoffen

Opel Zafira duurtest
Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft samen met enkele lokale overheden 4,1 miljoen euro subsidie beschikbaar voor het uitbreiden van het netwerk waar aardgas, groen gas, ethanol en biodiesel kan worden getankt.
Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft samen met lokale overheden 4,1 miljoen euro subsidie klaarliggen om het netwerk van pompstations waar alternatieve brandstoffen kunnen worden getankt, wijder te vertakken. Nu zijn brandstoffen als aardgas, groen gas, E85 en biodiesel (B30) nog slecht te verkrijgen. Vanaf nu tot en met 12 maart kan een beroep worden gedaan op de subsidiepot door bedrijven die investeren in vulpunten.
Volgens het Ministerie kunnen deze brandstoffen zorgen voor positieve milieuresultaten. Aardgas zou zorgen voor twintig procent minder CO2-uitstoot en ethanol voor dertig tot tachtig procent.
In de eerste ronde is 1,8 miljoen euro subsidie beschikbaar gesteld. Daarmee worden naar verwachting vijftig nieuwe tankplekken voor alternatieve brandstoffen neergezet.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.