Nieuwe Porsche Panamera laat laatste brul horen op de Ring
Laatste brandstofhoofdstuk
De huidige Porsche Panamera is zo'n zeven jaar oud en dus kan het niet lang meer duren voordat-ie het stokje overdraagt. De nieuwe Panamera is al een tijdje aan het testen en duikt nu op op de Nürburgring-Nordschleife. Daar laat hij zijn 'laatste brul' horen.
De eerste Porsche Panamera liep zo'n zeven jaar mee en de huidige heeft er bijna een even lang dienstverband op zitten, dus is het wachten op de volgende. Die nadert met rasse schreden; de onthulling vind waarschijnlijk nog dit jaar plaats. Voor het zover is, jaagt Porsche 'm nog een keer door de Groene Hel. De Panamera mag dan niet zo sportief zijn als een 911, het is uiteraard wel de bedoeling dat je je mannetje kunt staan als het hard gaat.
Zoals we eerder al konden ontwaren, krijgt de nieuwe Panamera een wat scherper gelijnd front met een spitsere voorbumper, scherpere vouwen in de motorkap en wat hoekiger vormgegeven koplampen. Aan de achterkant valt vooral de gelijkenis met de huidige 911 op, want de Panamera krijgt ook iets 'plattere' verlichting.
Hij komt uiteraard weer met een vrij breed scala aan (al dan niet plug-in hybride) aandrijflijnen met een V6 of V8 als kloppend hart. Een volledig elektrische Panamera hoef je nog niet te verwachten. Die volgt logischerwijs na deze derde generatie. Dit is immers de laatste die nog een brandstofbrul laat horen.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Porsche Panamera 2.9 4S | 441 PK | MEMORY | LEDER | LUCHTVERING | 4-WIELBESTURING | BOSE | SPORTCHRONO | 360° CAMERA | SOFTCLOSE | NAVI |
- 2017
- 148.177 km

Porsche Panamera Sport Turismo 2.9 4 E-Hybrid Platinum Edition | BOSE | PANO-DAK | LUCHTVERING | LEDER | SOFT-CLOSE | MEMORY | STOELVERW. | CAMERA | CRUISE | NAVI |
- 2021
- 40.430 km

Porsche Panamera 4.8 4S
- 2010
- 160.237 km
Lees ook

Het kan nog heftiger dan de 782 pk van de Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid

Porsche Cayenne en Porsche Panamera houden brandstofmotor tot ver in jaren 30

BMW M5 vs. Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid - Plug-in powerplay

Stijliconen Mercedes CLS en Porsche Panamera als begeerlijke youngtimer: CLS geboren klassieker
