Nieuwe Mini Cabrio speelt buiten
Wie op dit moment het Mini-gamma bestudeert, komt tot de ontdekking dat de Cabrio nog op de oude leest geschoeid is. Het is dan ook geen verrassing dat Mini op dit moment hard werkt aan een vernieuwde versie van de zonaanbidder.
Richard Bom uit Lisse trof de auto aan in de buurt van de Nordschleife, een spottersplek bij uitstek. De Mini Cooper Cabrio was de laatste in een stoet met de BMW X1 en de Mini SUV, maar hij had zijn camera helaas nog niet paraat toen die twee auto's passeerden.
De nieuwe Cabrio krijgt de beschikking over hetzelfde motorenpalet als de gewone Mini. Dat betekent dat de open Mini eindelijk profiteert van de zuiniger motoren die dankzij het samenwerkingsverband met PSA beschikbaar zijn. De One met 95 pk sterke 1,4-liter viercilinder is de instapper. Vervolgens is er de 120 pk sterke Cooper en het echte feestnummer wordt natuurlijk de Cooper S Cabrio met 175 pk sterke turbomotor. De dieselmotor uit de Cooper D vindt zeer waarschijnlijk ook zijn weg naar de open variant.
Fans van de auto moeten nog wel even geduld hebben: de nieuwe Mini Cabrio staat pas in de lente van 2009 in de showrooms.