Nieuwe BMW X3 subtiel achter iX en XM aan
Onthulling na de zomer?
Afgelopen zomer gaf de gloednieuwe BMW X3 een laatste levensteken en nu duikt de GLC- en Q5-concurrent weer op. Nog altijd zit er een dikke laag plakkers op, maar wel is goed te zien dat de X3 er duidelijk eentje is van BMW's nieuwste SUV-lichting.
BMW neemt lekker de tijd voor de nieuwe X3 en dat is heel begrijpelijk; het is wereldwijd immers één van zijn belangrijkste modellen. Krap een jaar geleden dook de nieuwe X3 al eens op in een stevig testkostuum en in de tussentijd is er maar betrekkelijk weinig verhullend materiaal van de koets getrokken. Gelukkig wel net genoeg om een iets duidelijker beeld te krijgen van wat er op uiterlijk gebied verandert.
Zo is wat beter zichtbaar dat de X3 wat designinvloeden krijgt van zijn nog behoorlijk verse grote broers iX en XM. En profil heeft de neus van de X3 immers wel wat weg van die van de iX en - verder naar achteren - op de 'heupen' en langs de raamlijn zien we wat XM-achtige lijnen. Ben je niet gecharmeerd van de karakteristieke neuzen van die twee? Wees gerust, de koplampen lijken wat meer op die van de X1 en verder zit er een voor hedendaagse BMW-begrippen subtiele nierengrille op de X3.
De aandrijving van de nieuwe BMW X3 levert naar verwachting nauwelijks verrassingen op. Dat wil zeggen: net als bij de huidige X3 mag je rekenen op mild-hybride benzine- en dieselkrachtbronnen, maar eveneens op plug-in hybride aandrijflijnen. Wil je volledig elektrisch X3 rijden? Er komt weer een iX3 om je op je wenken te bedienen. We zetten nog steeds in op een onthulling later dit jaar. Het wachten is nog op een levensteken van de nieuwe X4.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

BMW X3 xDrive30e High Exe. M-Sport Pano-dak Harman/Kardon Memory Camera
- 2023
- 64.201 km

BMW X3 XDrive30e High Executive M Sport Pano Leder Sfeer
- 2022
- 58.953 km

BMW X3 xDrive30e High Executive M Sport 20"/Panoramadak/Leder + memory/360 camera/Harman Kardon/Keyless/Dodehoek/Head-up/Adaptief onderstel + Sport steering/Stoelverwarming/Alarm
- 2022
- 89.834 km
Lees ook

De Volvo XC60 is nog altijd zeer geliefd, maar wij vinden de Audi Q5 en BMW X3 nog beter

Deze gebruikte SUV's hebben hoge instap en zescilinder

Dongfeng Box verfrommelt tijdens botsproef, ook T-Cross en DS N°8 stellen teleur

De nieuwe BMW iX3 doet ‘een Mercedesje’ met zijn dak – Back to Basics
