AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
"Nauwelijks kansen voor Opel Antwerpen"
25
De fabriek in Antwerpen wordt waarschijnlijk het slachtoffer van de reorganisatie bij Opel. Volgens Carl-Peter Forster zijn er nauwelijks overlevingskansen voor de fabriek.
Het ziet er naar uit dat de Opel-fabriek in Antwerpen de herstructurering bij het merk niet gaat overleven. "We hebben altijd al gezegd dat we flink moeten snijden door de crisis in de industrie. Alleen op die manier kunnen we op de lange termijn concurrerend zijn," vertelt hij in het Duitse vakblad Automobilwoche.
"We gaan voor Antwerpen nog een keer alle mogelijkheden op een rijtje zetten. Maar het is een teken aan de wand dat alle investeerders hebben gezegd dat Antwerpen op den duur niet meer rendabel is. Dat is een moeilijk uitgangspunt." De Belgische regering heeft echter gezegd dat de fabriek best kan concurreren met de andere fabrieken. "Wij hebben andere berekeningen liggen", zegt Forster.
Binnenkort wordt bekend hoeveel banen Magna precies gaat schrappen bij Opel. Naar verwachting worden dat er 11.000. In totaal werken in Europa 46.000 mensen bij Opel. In Bochum verdwijnen tot 2011 2.200 van de 4.900 banen. In Rüsselsheim, waar 15.000 mensen werken, vervallen er 1.400. In de fabriek in Kaiserslautern moeten 460 van de 3.500 mensen weg. De fabriek in Eisenach wordt gespaard.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Opel
Lees ook
Achtergrond

Als er zelfs in Nederland nog geen 2.000 stuks van een Opel verkocht zijn...
Nieuws

‘Al in 2028 Opel-EV met Leapmotor-techniek’
Nieuws

Twaalf hybrides van Stellantis vatten vlam
Vergelijkende test

Met deze grote sedans straalde je degelijkheid en succes tegelijk uit
Achtergrond







