Op basis van 'goed ingevoerde bronnen' meldt Automotive Management dat Mercedes-Benz de order binnen heeft gesleept. Het zou gaan om 2.300 B-Klasses en 600 Vito's. De B-Klasse moet logischerwijs de Volkswagen Touran opvolgen en de Vito de Transporter.
In 2009 kreeg Volkswagen-importeur Pon de aanbesteding toebedeeld. Sindsdien wordt het gros van de politievoertuigen daar ingekocht. Na een omkoopschandaal, waarbij zowel Pon als een aantal ambtenaren door het stof gingen, werd besloten de volgende aanbesteding bij andere (en meerdere) importeurs onder te brengen. Pon kocht destijds strafvervolging af voor € 12 miljoen.
In het recente verleden leverde Mercedes-Benz ook al auto's aan de politie. Vooral de C-Klasse werd vaak in een politiejasje gehesen.
Mercedes-Benz zou de volgende lichting gemarkeerde politieauto's mogen leveren. Dat meldt Automotive Management. De afgelopen jaren was Volkswagen hofleverancier.
76
Bekijk reacties







