Mercedes-Benz komt volgend jaar met steer by wire

Sturen door een snoertje

Mercedes-Benz EQS Steer by wire
Mercedes-Benz EQS Steer by wireMercedes-Benz EQS Steer by wireMercedes-Benz EQS Steer by wireMercedes-Benz EQS Steer by wireMercedes-Benz EQS Steer by wireMercedes-Benz EQS Steer by wireMercedes-Benz EQS Steer by wire

Na het zogenoemde brake by wire zit er nu ook steer by wire aan te komen. Lexus is klaar om dat op de markt te brengen en ook Mercedes-Benz is er al bijna klaar voor.

Sturen zonder een fysieke verbinding met de voorwielen; dat klinkt als een slecht idee. In theorie is dat ook zo, tenzij het aan strikte veiligheidseisen voldoet. Dat laatste is het geval bij Lexus, dat steer by wire in de elektrische RZ aan gaat bieden. De Japanners hebben wat dat betreft een primeur in handen hier in Europa, maar dichter bij huis wordt er ook al aan gewerkt. Mercedes-Benz meldt nu dat dergelijke technologie in de gefacelifte EQS zit.

Volgend jaar is het zover; vanaf dan biedt Mercedes-Benz het ook aan. Volgens de Duitsers moet het diverse voordelen opleveren ten opzichte van een fysieke stuurinrichting. Zo maakt het bijvoorbeeld mogelijk om in te parkeren zonder het stuurwiel over te moeten pakken, komt de meesturende achteras er beter door tot zijn recht en kan het stuur hierdoor een onconventionele vorm krijgen. Jazeker: ook Mercedes-Benz gaat zo te zien aan de yoke.

Mercedes-Benz EQS Steer by wire

Het stuurgevoel en de mate van feedback die je krijgt tijdens het sturen, zijn met steer by wire per definitie kunstmatig. Zowel de input als de output is softwarematig en dat geeft te denken dat het ook wat apart aan zal voelen. Mercedes-Benz belooft echter alvast dat het juist een 'ongeëvenaarde ervaring' biedt. Dat kunnen we dus als het goed is volgend jaar gaan ervaren.

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz

Lease'm
Mercedes-Benz EQA 250+ Business Solution
€ 705
 

Lezersreacties (27)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.