AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Mercedes-AMG One scherpt eigen ronderecord op Nürburgring aan

Zes seconden eraf

Mercedes-AMG One

De Mercedes-AMG One was al de snelste straatlegale auto op de Nürburgring-Nordschleife, maar bleek nóg sneller te kunnen. De Duitse coureur Maro Engel heeft maar liefst zes seconden van de vorige recordtijd af gereden.

In het najaar van 2022 schopte de bloedstollend snelle Mercedes-AMG One het tot een rondetijd van 6:35.183 op de Nürburgring-Nordschleife. Er zijn snellere rondjes gereden, maar niet door een straatlegale productieauto. Dat veelzeggende record ging dus naar de rond een F1-aandrijflijn ontwikkelde hypercar. Dat was bepaald geen unieke prestatie voor de Mercedes-AMG One, want eerder op die dag was er ook al een recordronde. Toch blijkt nu dat het sinds 2022 staande record ook nog niet het uiterste was waar de One toe in staat is.

Maro Engel is onlangs namelijk weer eens achter het stuur van het beest uit Affalterbach gekropen en klokte een tijd van 6:29.090. Dik zes seconden sneller dus dan twee jaar geleden. Die tijd geldt net als de oude tijd voor de omloop die 20,832 km lang is. Volgens Engel waren de baanomstandigheden nu beter dan vorig jaar en heeft dat een belangrijke rol gespeeld in het vestigen van een nieuw record. Het gebeurde op maandag 23 september, iets voor 19.00 uur. Het was toen 15 graden en de asfalttemperatuur was 20 graden. Ook was de baan droog. Volgens Mercedes-AMG al met al ideale omstandigheden om het onderste uit de kan te halen.

Hieronder kun je zien hoe de recordronde eruitzag aan boord van de Mercedes-AMG One:

Video
0 seconds of 0 secondsVolume 90%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (9)

Reageren
Sub-reacties inklappen
Optimus Prime
Optimus Prime
  • 2
Ziek snel die hypercars.
Is die Aston Martin Valkyrie die Max rijdt niet heel veel sneller dan deze AMG ONE?
Beiden geïnspireerd door de F1 toch?
Martin 5864708
Martin 5864708
  • 1
https://fastestlaps.com/tracks/nordschleife
Zullen ze eerst een poging moeten doen, wel appels met appels vergelijken. De eerste Aston staat nu op plek 160.
Optimus Prime
Optimus Prime
  • 0
Ik heb het antwoord al; de Valkyrie maakt inderdaad gehakt van deze AMG.
Heeft meer vermogen, weegt 23% minder, hogere topsnelheid, meer aero.
Andere league.
jonaccord
jonaccord
  • 0
193km/h gemiddeld voor straatauto wel bizar.
Een GT3 met pro in kwalificatie NLS
( verkeer?) rijdt de 25kmvariant in 8:10 180-185km/h.
Die kan misschien wel nog een Logan met 100km/h tegenkomen.