Mazda 3 ook als Skyactiv-D 105

21 procent bijtelling voor instapdiesel

Mazda 3 in Les Trois Valleés
Mazda breidt het gamma van zijn 3 uit met een nieuwe dieselversie. Het gaat om de Skyactiv-D met 105 pk; een blok dat we al kennen van de 2 en de CX-3.

Mazda levert zijn 3 voortaan ook met 1,5-liter metende Skyactiv-D met 105 pk. Daarmee heeft het model nu zijn tweede diesel op de bestellijst staan. Hij was er al als 2.2 Skyactiv-D met 150 pk. De 105 pk sterke 1.5 levert 270 Nm tussen 1.600 en 2.500 tpm. Zijn topsnelheid ligt op 186 km/h en in 10 tellen staat een snelheid van 100 km/h op de klok. Met automaat liggen die waarden op 181 km/h en 11,6 seconden.

Met zijn nieuwe dieselmotor verbruikt de 3 gemiddeld 3,8 l/100 km, wat overeenkomt met een CO2-uitstoot van 99 gram per kilometer. Daarmee komt hij in aanmerking voor 21 procent bijtelling.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.