Luxeprobleem voor Jaguar Land Rover

Jaguar C-X17
Jaguar zit met een klassiek luxeprobleem: het merk is hard aan het groeien, maar wil dat niet te snel doen en zeker niet te veel.

De bewijzen van de groei die Jaguar Land Rover (JLR) momenteel doormaakt zijn regelmatig te vinden op deze site. Dankzij de frisse wind die door de merken waait en een heel gamma recent vernieuwde modellen vinden de producten van het bedrijf gretig aftrek. Verkoopdirecteur Phil Popham bevestigt dat, maar vertelt er wel iets bij aan Automotive News: "We investeren flink, maar willen wel dat de groei controleerbaar en duurzaam blijft. We hebben niet de wens een volumemerk te worden". Popham beschouwt een merk dat meer dan een miljoen auto's per jaar afzet hierbij als een volumemerk.

Voorlopig zit hij dus nog goed, wat JLR wist vorig jaar niet meer dan 358.000 auto's te slijten. De groei is echter aanzienlijk, en zoals het er nu naar uitziet wordt het miljoen veel eerder gehaald dan nu voorspeld wordt. In China, bijvoorbeeld, gaat het bedrijf als een raket: de groei was er vorig jaar 112 procent, tegenover 16 procent wereldwijd. Volgens de planning moeten Jaguar en Land Rover samen minder dan 10 procent per jaar groeien, maar uitgaande van 2012 ziet de praktijk er iets anders uit.

Hoewel Popham het over een verrassende boeg gooit, is het natuurlijk gewoon goed nieuws voor het Brits/Indiase samenwerkingsverband, dat onlangs een fabrieksdirecteur van BMW aantrok om het groeiende productieproces in goede banen te leiden.

Lezersreacties (15)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.