Let op: flitsmarathon op komst, ook in Nederland
Speed Marathon
Heb je de neiging je rechtervoet soms iets te enthousiast tegen het tapijt te drukken? Probeer je dan tussen 15 en 21 april een beetje in te houden. De Europese politieorganisatie Roadpol houdt dan een zogenoemde flitsmarathon. Ook in Nederland wordt in die periode fanatiek geflitst.
Het Nederlandse wegennet telt al heel wat flitspalen, trajectcontroles en mobiele flitsers. In de week van 15 tot en met 21 april is de kans dat je bij te hard rijden een snelheidsboete krijgt net even groter. In die week houdt de internationale politieorganisatie Roadpol een verkeersactie. Er wordt in 29 Europese landen meer dan anders op snelheidsovertreders gelet.
Met name op 19 april pakken de politiekorpsen - waaronder Nederlandse - stevig uit. Dan vindt wat Roadpol de Speed Marathon noemt plaats. Op die dag wordt op locaties waar vaak te hard gereden wordt nagenoeg alles uit de kast getrokken om hardrijders op de bon te slingeren.