Laatste Europese Citroën met hydrauliek gebouwd

Eind van een tijdperk

Citroën C5 Tourer BlueHDi 150
Grote kans dat je bij Citroën nog altijd denkt aan modellen die in ruststand op hun buik liggen dankzij de hydropneumatische vering. Ongeveer een week geleden is de laatste Europese Citroën met deze karakteristieke techniek van de band gerold.

Het Franse Automobile Magazine schrijft dat vorige week de allerlaatste C5 met hydropneumatische vering voor de Europese markt is geproduceerd. Dit gebeurde in Rennes, in West-Frankrijk. Het verdwijnen van de 'veerbollen' komt niet als een verrassing. Citroën meldde twee jaar geleden al dat de C5 de laatste Citroën met deze techniek zou zijn.

Op de Nederlandse prijslijst komen we de C5 al niet meer tegen. De uitgaande tweede generatie, de laatste Citroën met het Hydractive 3-veersysteem, wordt opgevolgd door de C5 Aircross. Hoewel die auto de sedan- en stationkoets van zijn voorganger verruilt voor de gedaante van een SUV, houdt Citroën zijn voorliefde voor comfort in leven. De C5 Aircross beschikt namelijk over het nieuwe Progressive Hydraulic Cushions-systeem, een ophanging waarbij de schokdempers zijn voorzien van twee hydraulische druklagers. In de toekomst gaan we dat op meer modellen van het merk terugzien. Citroën spreekt over het vliegendtapijteffect van weleer.

De tweede generatie C5 verscheen in 2007 en is in zowel 2011 als 2012 op de snijtafel gelegd. Het model zal niet helemaal in de vergetelheid raken, want in China werd het onlangs grondig opgewaardeerd en daar zal de C5 nog enkele jaren in de verkooplijsten staan.

PRIVATE LEASE Citroën

Lezersreacties (55)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.