AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Kwart minder auto's verkocht in maart
150
Er zijn in maart 2009 in Nederland ruim 35.000 auto's verkocht en dat is een kwart minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van Bovag en RAI Vereniging.
Het eerste kwartaal van dit jaar zit erop, en in de eerste drie maanden van 2009 gingen er meer dan 125.000 auto's op kenteken. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 164.000, en dat betekent dit jaar een daling van 24 procent.
Volkswagen heeft de meeste kopers voor zich weten te winnen met 15.000 exemplaren. Ford deed er 12.500, Toyota staat op een mooie derde plek met 11.500 auto's, Peugeot en Opel maken de top vijf compleet met respectievelijk 9.500 en 8.100 exemplaren.
Golf meest verkocht
De Volkswagen Golf is de meestverkochte auto van Nederland op dit moment, er zijn 5.700 stuks op kenteken gegaan. De Toyota Aygo staat tweede met ruim 4.00 registraties, de Ford Focus vond 3.300 keer een eigenaar. De Volkswagen Passat blijkt nog altijd populair en werd net als de Ford Fiesta bijna 3.100 keer verkocht.
Astra gekelderd
Een traditionele bestseller als de Opel Astra kelderde in het eerste kwartaal 2009 aanzienlijk ten opzichte van de eerste drie maanden van 2008, van 3.053 exemplaren naar 1.405. De hoogste tijd voor de opvolger dus, die eind dit jaar komt. Maar ook de Opel Corsa daalde flink van 4.492 naar 1.977. Toch staat Opel nog in de top vijf en dat komt mede door de Opel Insignia, die 1.154 keer op kenteken ging en de Opel Agila. Lees ook
Nieuws
Volvo EX60: elektrisch alternatief XC60 is eerste Volvo op nieuw platform
Nieuws
'BYD trapt op de rem, minder snel uitbreiden dan verwacht'
Nieuws
Vernieuwde Kia Sportage Hybrid: goedkoper, maar ook duurder
Nieuws
Vrijwel alle wegen weer open na NAVO-top
Nieuws