Kia Tasman markeert Kia's debuut op belangrijke markt
Ver-van-ons-bedshow?
Kia gaat de sprong wagen en mengt zich straks in de zwaarbevochten pick-upmarkt. Dat gaat het doen met deze Kia Tasman, die in ons deel van de wereld is vastgelegd, maar mogelijk tóch aan onze neus voorbijgaat.
Hier in Nederland spelen pick-ups toch vooral een rol in de marge, maar onder meer in Noord- en Zuid-Amerika en in Australië is dat een heel ander verhaal. Daar is er goud geld mee te verdienen, zo snapt Kia ook. Het heeft vooral in Noord-Amerika behoorlijk stevig voet aan de grond en doet het ook prima in Australië, dus vermoedelijk richten de Zuid-Koreanen hun pijlen met de Tasman vooral op die markten De naam doet overigens vermoeden dat Kia in het bijzonder Australië op de korrel heeft.
Maar wat voor pick-up wordt de Tasman dan? Nou, ondanks de camouflage is duidelijk dat Kia 'm flink wat scherpe lijnen geeft, er aan de voorkant verticaal georiënteerde lampen op de uiterste hoeken zitten, hij een forse grille krijgt en in elk geval met een dubbele cabine op de markt komt. Waarschijnlijk deelt de Tasman zijn basis met de Kia Mohave, een krap vijf meter lange body-on-frame SUV die er zowel met achter- als vierwielaandrijving is. Waarschijnlijk geldt dat ook voor de Tasman, alleen is het nog de vraag of die ook de 3.0 V6 diesel van de Mohave overneemt. Naar verluidt krijgt de Tasman ook benzinekracht. Later dit jaar verwachten we de onthulling.